Vždy ve Vašem zájmu.

Přihlášení na extranet pro klienty naší společnosti.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Ztráta dat a jejich zneužití může být pro podnikání obzvlášť v této době zdrcující

Ani aktuální koronavirová krize neznamená nižší aktivitu hackerů. Bohužel právě naopak a řada jejich útoků cílí i na české subjekty.

Jedná se často o phishing – získání citlivých dat podvodnými e-maily či zasílání nabídek z falešných e-shopů. Dalším významným rizikem je dnes často využívaná práce z domova („home office“), kde může být úroveň zabezpečení IT sítě a online komunikace významně limitována.

„Věděli jste, že prakticky každou minutu proběhne na světě kybernetický útok a že více než polovina míří na malé a střední podnikatele?“ 

Cílovou skupinou hackerských útoků jsou především společnosti pracující s velkými objemy dat jako jsou e-shopy, on-line sázkové kanceláře, společnosti z oblasti IT, síťoví dodavatelé (telekomunikacíelektřiny, tepla, plynu, vody), hotely či nemocnice.

Řešením těchto složitých situací je pojištění kybernetických rizik, tzv. CYBER pojištění. Je kombinací pojištění odpovědnosti za škody (jsou hrazeny škody způsobené třetím osobám, za které pojištěný právně odpovídá) a majetkového pojištění (je poskytováno pojistné plnění za škody způsobené pojištěnému). 

CYBER pojištění chrání společnosti v případě:

  • úniku (ztráta, odcizení) osobních údajů, dat a informací z informačního systému nebo počítače společnosti, ať již náhodného nebo z nedbalosti,
  • cíleného napadení IS hackery zvenčí nebo zaměstnanci společnosti za účelem získání přístupu k datům společnosti a způsobení škody.

Nadstavbově ke standardním produktům lze připojistit i výpadek sítě (přerušení provozu pojištěného) či vydírání prostřednictvím sítě.

Naši specialisté mají s tímto typem pojištění bohaté zkušenosti a rádi Vám navrhnou řešení, které pokryje rizika spojená s hrozbou ztráty či zneužití Vašich dat.

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

Kontakt

IKEP s.r.o.
Havlíčkova 1732
26601 Beroun

ikep@ikep.cz
+420 731 157 400